3D Modelleme

Şirketimizin en temel hizmetlerinden olan 3D Modelleme, şu ana kadar henüz e-ticarette pek kullanılmamış olan artırılmış gerçekliğin temel yapıtaşlarından birisini oluşturmaktadır.

Günümüz e-ticaret sitelerinin tamamı, müşterilerine sunduğu ürünleri farklı açılardan çekilmiş birden fazla fotoğraf ile sergilemektedir. Ürünün boyutları, renkleri, hatları sadece bu fotoğraflar ve yazılı veriler aracılığıyla öğrenilebilmektedir. Tüketici; bu ürünün evinde, işyerinde nasıl görüneceğini, boyutlarının istediği ve ‘hayal ettiği’ gibi olup olmayacağını bilmeden ürünü sirariş etmekte veya ürünü almaktan vazgeçmektedir. E-ticarette artırılmış gerçeklik ihtiyacı işte tam bu noktada ortaya çıkmaktadır.

3D modelleme ile internette sergilenecek olan ürüne profesyonel yazılımlar kullanılarak gerçeğine en  yakın şekilde sanal ortamda artırılmış gerçeklik kazandırılmaktadır. Bu sayede ürün sanal olarak sanki yanınızdaymışçasına kullanıcı tarafından görüntülenebilmektedir. Ürüne altından, üstünden, sağından, solundan vs. kullanıcının istediği her açıdan kullanıcının kendi yönlendirmesiyle farklı açılardan 3 boyutlu olarak sergilenebilmektedir.

3D Modellemenin Kalitesi

Burada vurgulanması gereken husus, modellemesi yapılan ürünün gerçeğini ne ölçüde yansıttığıdır. Artırılmış gerçekliğin e-ticarette amacına ulaşmış olabilmesi için; modellenen ürünün tüketicinin evinde, işyerinde vs. nasıl görüneceğini en iyi şekilde yansıtmış olması gerekmektedir.

E-ticarette bu atılımın yapılmasının muhtemel olduğunu daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Bu teknolojiyi kullanmayanların rakiplerinin gerisinde kalacağı gibi, aynı şekilde doğru kullanamayanları da aynı sonu beklediğini söyleyebiliriz. Burada AR’ı doğru kullanmaktan kasıt, hangi ürünlerin ne kadar kaliteli modellendiğidir. 3D modellemenin AR’daki önemini bilen şirketimiz, bu konudaki tecrübeli kadrosuyla kullanıcılara gerçeğine en yakın modellemeleri sunmaktadır. Viyatek çağın gerektirdiği bu yeni teknolojide ülkemizin yol göstericilerinden olma vizyonuyla çalışmaya devam etmektedir.

1 Yorum

Yorumlar kapatılmıştır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi almak ve bizimle çalışmak için lütfen bize ulaşın.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: Access Token for viyatek is not valid or has expired. Feed will not update.

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Siz de E-Ticarette A&R Dünyasıyla Tanışmak İster Misiniz?