AR E-Ticaret Sitesi

E-ticaret, internetin yaygınlaşması ile son yıllarda en çok tercih edilen alışveriş yöntemlerinden birisi haline gelmiştir. Ülkemizin e-ticaret hacminin yıllara sari büyümesinin yanında son iki yılda kazanmış olduğu ivme dikkat çekicidir.

Ülkemizin 2016 yılında 30,6 milyar TL olan e-ticaret hacmi  2017 yılında 42,2 milyar TL’ye çıkmış, dahası bu büyümenin artarak devam ettiği istatistiklere yansımıştır. Büyümenin 2018 yılı için %30-35 oranlarında olacağı tahmin edilmektedir. Büyüyen e-ticaret sektörüyle ilgili daha ayrıntılı rakamlara E-Ticaretin Önemi yazımızda yer vermiştik. Giderek verimliliğini artıran, hem satıcılar hem de alıcılar için cazip bir mağaza haline gelen internet alışveriş ortamı bazı olumsuzlukları da içermektedir.

E-Ticaretin Dezavantajı ve AR

Ticaretin artık vazgeçilmez bir alanı olan e-ticaretin en büyük dezavantajı; sergilenen ürünlerin gerçeğini tam olarak yansıtamaması. Sorunun bu olduğu ortamda çözüm de daha güçlü görseller kullanmakta ve daha ayrıntılı bilgiler vermekte aranmıştır. Ancak yine de IKEA’nın da reklamlarına konu ettiği gibi internetten alınan ürünlerin hayal kırıklıklarına sebep olduğu da e-ticaretin bir gerçeği olmaya devam etmektedir. AR ile Neler Kazanacaksınız yazımızda daha ayrıntılı olarak değindiğimiz bu dezavantaj artırılmış gerçeklik teknolojisiyle büyük ölçüde ortadan kalkmış olacaktır. Tüketicilerine artırılmış gerçeklik teknolojisini sunabilen satıcılar internet alışverişindeki bu alışılagelmiş problemi büyük ölçüde çözmüş olacaklardır.  

VİYATEK Aracılığıyla Kullanıcılarınızı AR ile Tanıştırın

Şirketimiz 3D ürün modellemenin yanı sıra modellenen ürünlerin sergilenebileceği platformu firmaların mevcut satış sitelerine yazılım ve modelleme entegrasyonu vasıtasıyla Artırılmış Gerçeklik ile satış imkanı kazandırıyor. Talep edilmesi halinde yepyeni E-Ticaret siteleri kuruyor. Böylece müşterilerin daha öncesinde 2 boyutlu resimlere bakarak alışverişini  yaptığı ürünleri aynı sitede artırılmış gerçeklik teknolojisiyle görüntüleyebilmeleri sağlanıyor. Sanal ortamda karşılarında daha gerçekçi bir ürün görmenin, müşterilerin ilgisini çekeceğini ve bunun da satış rakamlarına yansıyacağını öngörmekse çok da güç değil.

E-ticaret sektöründe Amazon, İKEA gibi perakende devlerinin girişimde bulunduğu bu teknolojiyi müşterilerine sunan diğer firmaların birçok avantaj sağlayacağını öngörmekteyiz. Bu adımı atmalarında firmalara ön ayak olabilmek ve bu teknolojinin ülkemizde geliştiricilerinden olmak adına VİYATEK olarak kaliteli ve dürüst hizmet anlayışımızla çalışmaya devam ediyoruz.

1 Yorum

Yorumlar kapatılmıştır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi almak ve bizimle çalışmak için lütfen bize ulaşın.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Çalışmalarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazlasını Öğrenmek İster misiniz?