AR Mobil Uygulama

E-ticaret hacminin ülkemizde gelmiş olduğu noktaya önceki yazılarımızda değinmiştik.  İnternet alışverişinde kullanılan cihazlar incelendiğinde ülkemizde yetişkinlerin %77’sinin akıllı telefon kullandığı görülmektedir. Her yıl We Are Social ve Hootsuit tarafından hazırlanan sosyal medya istatistikleri  “Digital in 2018 in Western Asia”  raporuna göre 81 milyon nüfusa sahip ülkemizde 53 milyon internet kullanıcısı, 44 milyon aktif mobil sosyal medya kullanıcısı bulunmaktadır.

E-Ticarette Mobil Uygulamaların Önemi

Rakamlardan da anlaşılacağı üzere internet kullanıcılarının çok büyük bir kısmı internete mobil cihazlarını kullanarak bağlanmaktadır. AR E-Ticaret Sitesi başlıklı yazımızda satıcı firmalar için artırılmış gerçeklik teknolojisini bir eklenti ile kullanılabilir hale getirdiğimizi belirtmiştik. Ancak yukarıdaki istatistikler göz önünde bulundurulduğunda AR teknolojisini sadece masaüstü uygulamalarında kullanılabilir duruma getirmenin yeterli olmadığını tespit ettik. VİYATEK olarak masaüstü için geliştirdiğimiz eklentiyi mobil uyumlu hale de getirerek müşterilerin rahatlıkla mobil cihazlarından da AR teknolojisinden faydalanmalarının önünü açtık.

Bilindiği üzere yakın zaman önce Apple AR Kit ve Google AR Core kütüphanelerini geliştirerek mobil cihazlarda AR kullanımının önüne açan çok önemli adımlar attılar. IOS 11.0.0. ile Iphone 6S üzeri telefonlar için uygulamalarda AR desteklemesini sağlayan Apple, IOS 12.0.0. sürümüyle de Safari web tarayıcısında AR uygulamalarını kullanılabilir hale getirdi.

Özetle VİYATEK olarak AR E-Ticaret Sitesi ile aynı fonksiyonlara sahip mobil bir satış uygulamasını, AR ile modellenmiş ürünlerin sergilenebileceği bir platform haline getiriyoruz. Bu adımı atmalarında firmalara ön ayak olabilmek ve bu teknolojinin ülkemizde geliştiricilerinden olma vizyonumuzu tekrar hatırlatmayı siz değerli okuyucularımıza belirtmek isteriz.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi almak ve bizimle çalışmak için lütfen bize ulaşın.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: Access Token for viyatek is not valid or has expired. Feed will not update.

There's an issue with the Instagram Access Token that you are using. Please obtain a new Access Token on the plugin's Settings page.
If you continue to have an issue with your Access Token then please see this FAQ for more information.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

Çalışmalarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazlasını Öğrenmek İster misiniz?